Danes je 28.1.2025

Input:

Letno poročilo po SRS za podjetja, ki so zavezana reviziji

10.2.2021, , Vir: Verlag DashöferČas branja: 9 minut

Vsebino celotne on-line klepetalnice v pdf obliki si lahko naložite tukaj.

Podjetje je opravljalo storitve od oktobra do decembra 2020 v Veliki Britaniji. Kje v IPI prikaže prihodke. Ali v AOP115 ali AOP118 – gre za prihodke v EU ali izven EU?

 

Sporazum o izstopu Združenega kraljestva Velika Britanija in Severna Irska iz Evropske unije je začel veljati 1. februarja 2020. Z dnem izstopa 1. 2. 2020 iz EU je Združeno kraljestvo postalo tretja država - ni država članica EU. V prehodnem obdobju, ki se je končalo 31. 12. 2020 se je uporabljalo pravo Unije.

 

Prihodke prikažete v AOP118 – Čisti prihodki od prodaje na trgu izven EU

 

Glede na to, da je Ajpes za leto 2020 spremenil metodologijo izračuna števila delavcev iz ur in sicer po novem se upošteva tudi ure vseh bolniških odsotnosti, ki se refundirajo v breme ZZZS, tudi tiste, ki niso posledica COVIDA sklepam, da je potrebno vse refundacije knjižiti v strošek plač in v prihodke. Ali je pravilno, da imamo v letu 2020 v AOP 139 Stroški dela vključene tudi stroške vseh refundacij od ZZZS (bolniške nad 30 dni, poškodbe, izolacijo, bolniško do 3 dni brez obiska zdravnika itd). Na drugi strani pa imamo v AOP 124 – prihodke od vseh refundacij v letu 2020?

 

Da.

 

Slovenski inštitut za revizijo je sprejel razlago glede knjiženje nadomestil plač, ki se refundirajo Tako je v razlagi zapisano »nadomestila plač na podlagi bolniških listov oziroma darovanja krvi, ki jih izplačujejo delavcem v breme zdravstvenega zavarovanja, delodajalci izkazujejo med stroški dela«

 

Izračun število delavcev iz ur AOP 188 – Zanima me ali se vključijo tudi ure nadur?

Ali pravilno razumem: ure REDNO DELO +ure PRAZNIK + ure LETNI DOPUST +ure Neplačan LETNI DOPUST + ure ČAKANJE NA DELO v breme delodajalca + nadomestila v breme delodajalca + ure vseh refundacije plač, ki se refundira